Kdo je vizažist?
Vizažist je specialist za lepotno nego obraza, ki skuša z ličenjem poudariti in izpostaviti lepoto ter značajske poteze obraza; je oseba, ki z urejanjem obraza, telesa in las prispeva k privlačnosti, izraznosti in skladnosti celotne podobe posameznika. Vizažist izdela make-up, namenske in specialne make-upe, poslika obraz in telo, individualno svetuje strankam o make-upu in jim pomaga pri izbiri izdelkov ter pripomočkov, se pogovarja s stranko o njenih željah in možnostih.
Delovna področja
Vizažist lahko svoje delo opravlja v televizijskih studiih, na modnih revijah, lepotnih tekmovanjih, je lahko pomočnik fotografu pri posebnih vrstah snemanja (naročena snemanja za revije, časopise, reklame, televizijske oddaje), lahko dela kot predstavnik kozmetičnega podjetja, v kozmetičnem salonu, lahko pa je tudi samozaposlen.
Program usposabljanja
Usposabljanje bo trajalo 150 ur v Gornji Radgoni in bo vsebovalo naslednje sklope:
NPK VIZAŽIST/VIZAŽISTKA vključuje;
Zakaj izbrati nas?
Predavatelji
Šolanje bodo vodili priznani vizažisti, kozmetiki, predavatelji z bogatimi izkušnjami doma in v tujini, pisci člankov itd..
Sodelovali so že z blagovnimi znamkami: Shiseido, NEE, Max Factor, IsaDora, Dior, Nivea, Cowerderm, Parisax, Libre in Cinecitta.
Predavatelji, ki bodo vodili predavanja:
Nives Kolarič, Barabara Visket, Maka Virant, Manuela Sagaj ter Sindi Kustec ter drugi zunanji sodelavci.
Kako pridobite poklicno kvalifikacijo vizažist/vizažistka?
Po končanem izobraževanju pri nas, se tudi preko nas prijavite na izpit za pridobitev naziva NPK VIZAŽIST. Komisija določi datum preverjanja in določi temo make-upa na izpitu.
Preverjanje usposobljenosti se opravi pred komisijo, ki jo imenuje Državni izpitni center (RIC) v Mariboru ali v Gornji Radgoni. Komisija neposredno preveri strokovna znanja, spretnosti in sposobnosti, ki so določene v katalogu.
Po opravljenem postopku certificiranja se pridobi poklicna kvalifikacija na nivoju IV. stopnje zahtevnosti, ne pridobi se pa formalna stopnja izobrazbe.
Posebni pogoji, ki jih mora izpolnjevati oseba, ki želi pridobiti poklicno kvalifikacijo
Znanja anatomije in fiziologije kože, ki so določena z izobraževalnimi programi Frizer, Kozmetični tehnik, Bolničar negovalec, Tehnik zdravstvene nege in Farmacevtski tehnik.
Če tega predhodnega znanja nimate, se opravi izpit med samim šolanjem na SZKS Maribor - več informacij in pomoč vam nudimo pri nas med samim šolanjem.